Sobota, 23 października 202123/10/2021

19-latka potrąciła 83-latkę na przejściu dla pieszych. Kobieta nie żyje ZDJĘCIA

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na oznakowanym przejściu dla pieszych w Lęborku. 83-letnia kobieta, potrącona przez kierującą volkswagenem 19-latkę zmarła w szpitalu.

Wczoraj po godzinie 11:00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na przejściu dla pieszych przy ulicy Zwycięstwa w Lęborku, gdzie starsza kobieta została potrącona przez volkswagena.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci i służby ratunkowe. Potrącona 83-letnia mieszkanka Lęborka z poważnym urazem głowy została przewieziona do szpitala, w którym niestety zmarła.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 19-letnia lęborczanka, kierująca volkswagenem, nie udzieliła pierwszeństwa pieszej wchodzącej na pasy. Mundurowi poddali kierującą badaniu alkotestem, które nie wykazało, by kobieta była pod wpływem alkoholu. Do szczegółowych badań pobrana została od niej krew.

Pod nadzorem prokuratora policjanci zabezpieczyli na miejscu ślady i dowody, w tym samochód do dokładnych oględzin i zatrzymali prawo jazdy 19-latki. Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności tej tragedii.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)