Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Atak nożownika w busie. Obywatel Litwy trafił do aresztu ZDJĘCIA

Policjanci zatrzymali 56-letniego obywatela Litwy, który zaatakował nożem swojego rodaka. Do zdarzenia doszło w busie, którym mężczyźni wracali do kraju. Podejrzany usłyszał zarzut uszkodzenia ciała i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

W miniony poniedziałek wieczorem, dyżurny policji z Sejn na Podlasiu został poinformowany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej o agresywnym mężczyźnie podróżującym busem drogą krajową nr 16. Kiedy policjanci przybyli w rejon Głębokiego Brodu strażnicy graniczni wskazali im agresora. Policjanci obezwładnili 56-latka.

Jak ustalili mundurowi, obywatele Litwy wracali z Danii do swojego kraju. Podczas podróży podejrzany zaatakował nożem technicznym swojego 36-letniego współpasażera, który siedział obok. Mężczyzna z ranami szyi trafił do szpitala, natomiast agresor został zatrzymany.

Wczoraj 56-latek usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i naruszenia czynności narządu ciała na okres dłuższy niż 7 dni. Kodeks karny za te przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd zdecydował o jego trzymiesięcznym areszcie.


(fot. KPP Sejny, źródło KPP Sejny)