Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

Betonowy słup przebił kabinę autolawety. Zakleszczonego kierowcę uwalniali strażacy ZDJĘCIA

Do poważnego wypadku doszło pod miejscowością Chrząstowo w woj. wielkopolskim. Autolaweta uderzyła w drzewo, a przewożony na niej betonowy słup przemieścił się i zmiażdżył kabinę kierowcy.

Do wypadku doszło 11 października po godzinie 6 rano na drodze wojewódzkiej nr 436 na trasie Śrem – Książ Wielkopolski, w pobliżu miejscowości Chrząstowo.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 36-letni kierujący autolawetą zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pojazdem przewożone były betonowe filary. W wyniku uderzenia ładunek przemieścił się i przebił kabinę kierowcy, miażdżąc ją.

– Mężczyzna znajdował się na zewnątrz kabiny, jednak jego noga pozostała w pojeździe i była uwięziona przez zniszczoną karoserię pojazdu, a jego ręka została przygnieciona przez przesunięty ładunek w postaci betonowych słupów – przekazał st. kpt. Daniel Przewoźniak z KP PSP w Śremie.

Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych ewakuowali rannego. Poszkodowany z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. Michał Czubak – Tydzień Ziemi Śremskiej)

3 komentarze

  1. Takie skutki dorobkiewiczów , samemu ale 5 zł taniej

  2. Słup wirbetonowy o nośności 12KN. Standardowa długość 12,5m oraz masa własna transportowa – 2500kg wyklucza wożenie takim samochodem.

  3. Na lawecie co najwyżej mógł przewozić armatę. Odebrać prawo jazdy.