Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

Jechał wężykiem ciężarówką. Miał ponad 3,5 promila FOTO

Policjanci skierniewickiej drogówki zatrzymali 48-latka mieszkańca powiatu włocławskiego, który mając 3,5 promila alkoholu, kierował ciężarowym volvo. Okazało się, że mężczyzna jechał do woj. kujawsko-pomorskiego mając przed sobą jeszcze 150 km.

W niedzielę, 17 października dyżurny skierniewickiej policji po godz. 15:00 został poinformowany, że w kierunku Skierniewic drogą wojewódzką numer 707 jedzie pojazd ciężarowy volvo z żółtą kabiną, przewożący ciągnik rolniczy, którego kierowca nie może zapanować nad pojazdem, jadąc wężykiem. Takie podejrzenia przekazał jeden z kierujących, który jechał za nim.

Policjanci ze Skierniewic mając pełny opis oraz numer rejestracyjny pojazdu pojechali w kierunku Rawy Mazowieckiej. Na wysokości miejscowości Nowa Trzcianna (powiat skierniewicki) po zauważeniu wskazanego pojazdu zatrzymali go na przystanku.

Jak się okazało kierujący ciężarowym volvo miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Powiedział policjantom, że zamierzał dojechać na teren województwa kujawsko-pomorskiego, czyli około 150 kilometrów od miejsca kontroli.

Teraz mężczyźnie będą postawione zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone