Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

Podpalił dom, w którym spało małżeństwo i dwójka dzieci. Odpowie za usiłowanie zabójstwa FOTO

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa czterech osób, przez wywołanie pożaru w domu. „Podejrzanym okazał się brat właściciela domu, który był z nim skonfliktowany na tle majątkowym”.

W dniu 10 października 2021 roku w godzinach porannych na terenie gminy Olecko w woj. warmińsko-Mazurskim doszło do podpalenia domu, w którym spało małżeństwo wraz z dwójką małoletnich dzieci.

W toku podjętych czynności przez funkcjonariuszy okazało się, że najprawdopodobniej sprawcą podpalenia był  59-letni współmieszkaniec którego nie było na miejscu w chwili zdarzenia. Niespełna po godzinie, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w oddalonej o kilka kilometrów miejscowości. Sprawca w chwili zatrzymania był pijany.

– Podejrzanym okazał się brat właściciela domu, który był z nim skonfliktowany na tle majątkowym – przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.


Prokurator przedstawił 58-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa czterech śpiących w domu osób poprzez umyślne podpalenie budynku i wywołanie pożaru. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego czynu.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. KPP Olecko, źródło Prokuratura Okręgowa w Suwałkach)

Komentarze wyłączone