Piątek, 28 stycznia 202228/01/2022

Wyjeżdżając z podwórka uszkodził dwa samochody i słupek. 24-latek miał ponad 2,5 promila ZDJĘCIA

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 24-letni kierowca volkswagena, który uszkodził dwa zaparkowane samochody i metalowy słupek. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

W sobotę po południu na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że na jednej z ulic w Ząbkowicach Śląskich miało dojść do zdarzenia drogowego.

Kierowca samochodu marki Volkswagen Golf wyjeżdżając z jednego z podwórek uderzył w dwa zaparkowane samochody i metalowy słupek. Świadek podejrzewał, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Jak się okazało, jego przypuszczenia były trafne.

– Świadek rozmawiając z funkcjonariuszami zauważył mężczyznę którego rozpoznał jako kierującego volkswagenem. Okazało się, że krótko po uderzeniu w zaparkowane samochody zatrzymał swój pojazd i oddalił się pieszo – przekazała policja.

24-latek miał problem z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Został zatrzymany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Teraz za kierowanie pod wpływem alkoholu mężczyzna musi się liczyć z karą do 2 więzienia, wysoką grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.


(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone