Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

27-latek znęcał się nad psem w windzie. Wszystko nagrała kamera WIDEO

27-letni mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzuty za zanęcanie się nad psem. Mężczyzna kopał i bił zwierzę pięściami zadając mu ból. Całe zdarzenia zarejestrowała kamera.

Kilka dni temu dzielnicowy uzyskał informację, że mężczyzna jednego z bloków na Przymorzu znęca się nad swoim psem. Zgłaszający przekazał także szczegóły dotyczące wyglądu sprawcy tego przestępstwa. Policjant jeszcze tego samego dnia skontaktował się z administracją osiedla i przeanalizował zapisy z monitoringu.

Jak się okazało, kamery zarejestrowały, jak w windzie mężczyzna kopie i uderza pięściami psa, zadając ból zwierzęciu. Funkcjonariusze ustalili tożsamość podejrzanego, jednak kiedy mężczyzna dowiedział się, że szukają go policjanci, sam zgłosił się na komisariat na Przymorzu.

Wczoraj 27-latek usłyszał zarzuty za zanęcanie się nad psem. W rozmowie z policjantami tłumaczył, że w dniu, w którym był agresywny wobec zwierzęcia, między innymi przegrał u bukmachera pieniądze, więc rozładował frustrację na psie.

Podczas czynności policjanci odebrali mężczyźnie zwierzę i przekazali je do schroniska. Funkcjonariusze złożyli także wniosek do Urzędu Miasta w Gdańsku o całkowite pozbawienie 27-latka praw do psa.

Za przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


(fot. wideo KMP Gdańsk, źródło KMP Gdańsk)

Jeden komentarz

  1. Bohater.