Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

Para wyłudzała pobyty w luksusowych hotelach. Ich 2,5-letnie dziecko było głodne i zaniedbane

Policjanci zatrzymali parę, która wyłudzała pobyty w luksusowych hotelach podróżując z małym dzieckiem. Oszuści okradali pokoje hotelowe z wyposażenia, które następnie zastawiali w lombardach. Zdobyte w ten sposób pieniądze wydawali na używki, zapominając o należytej opiece nad ich 2,5-letnim dzieckiem, które było zaniedbane i głodne.

Kradli ręczniki, radia, konsole do gier, suszarki

Tatrzańscy policjanci w sierpniu otrzymali zgłoszenia dotyczące pary, która oszukała kilku właścicieli luksusowych hoteli, nie płacąc za pobyt jednocześnie okradając pokoje z ich wyposażenia. Łupem dwudziestolatków stały się ręczniki, radia, konsole do gier, a nawet suszarki do włosów, które jak się później okazało, zastawiali w lombardach.

Zakopiańscy hotelarze zgłaszali wysokie straty związane z ich pobytem, sięgające nawet 2 – 3 tysięcy złotych. Metoda działania za każdym razem była taka sama. Para przed zbliżającym się końcem pobytu „po cichu” szukała innego drogiego hotelu, po czym przeprowadzała się korzystając dalej z wszelkich udogodnień i atrakcji w nowym miejscu.


Całkowicie zaskoczona para wpadła w Częstochowie

Para zniknęła z Zakopanego, jednak kryminalni szukali ich na terenie całego kraju i 24 października wpadli na trop oszustów w Katowicach. Poszukiwania w mieście trwały kilka godzin przy udziale śląskich policjantów (oszuści zdążyli opuścić hotel przed przyjazdem policjantów). Rozpoczęły się poszukiwania na ulicach Częstochowy, gdyż jak ustalili śledczy to tam oszuści wyjechali w środku nocy. Ostatecznie całkowicie zaskoczona para wpadła w ręce tatrzańskich policjantów 25 października podczas przeprowadzki do nowego hotelu w Częstochowie.

2,5-letnie dziecko było zaniedbane i głodne

Zatrzymani mieli pod opieką 2,5-letnie dziecko, które było bardzo zaniedbane – dziecko było brudne, głodne i w pieluszce niezmienianej od kilkunastu godzin, a jeden z rodziców najprawdopodobniej nietrzeźwy. Bulwersujące dla policjantów było oświadczenie jednego z rodziców, że dziecko nie mogło być głodne, bo przecież „miało słodyczy pod dostatkiem”.

Dziecko trafiło do rodziny zastępczej

Konieczna była pilna interwencja sądu rodzinnego, który podjął decyzję o ustanowieniu pieczy zastępczej przekazując maluszka już pod właściwą opiekę. Po zatrzymaniu młodzi rodzice zostali przetransportowani do Zakopanego, gdzie trafili do „policyjnego hotelu” o zdecydowanie niższym standardzie. Niebawem usłyszą zarzuty.

Śledczy podejrzewają 22-letniego mężczyznę i 20-letnią kobietę pochodzących z woj. wielkopolskiego, o wyłudzenie pobytu i atrakcji hotelowych w siedmiu obiektach na terenie Zakopanego i najprawdopodobniej kilkunastu innych na terenie kraju. Tak więc sprawa jest rozwojowa, a oszustom grozi kara do 8 lat więzienia.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone