Niedziela, 26 marca 202326/03/2023

Pijana 26-latka opiekowała się dziećmi. W mieszkaniu były puste butelki i puszki po alkoholu

W Oświęcimiu pijana matka miała pod opieką dwoje dzieci w wieku 3 lat i 5 miesięcy. W mieszkaniu policjanci znaleźli puste butelki po alkoholu. O zdarzeniu został powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich. Maluchy zostały odebrane 26-latce i trafiły do domu dziecka.

We wtorek tuż po godzinie 21, policjanci otrzymali zgłoszenie od anonimowej osoby, dotyczące mieszkanki osiedla Chemików w Oświęcimiu, która będąc pod wpływem alkoholu miała zajmować się dwójką dzieci. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli.

W mieszkaniu, policjanci zastali nietrzeźwą 26-latkę, jej 3-letniego syna oraz pięciomiesięczną córkę. Badanie stanu trzeźwości matki wykazało 1,7 promila alkoholu w jej organizmie.

W mieszkaniu mundurowi, wśród porozrzucanych rzeczy, znaleźli puste butelki i puszki po alkoholu. W związku z zaniedbaniem opiekuńczym, które mogło zagrozić życiu i zdrowiu małych dzieci policjanci o zdarzeniu powiadomili sędziego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich z Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Decyzją sędziego dzieci zostały matce odebrane i powierzone pod opiekę pracowników jednego z domów dziecka. Wobec 26-letniej matki wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletnich nad którymi miała obowiązek opieki.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto, policjanci odrębny wniosek przekażą do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oświęcimiu w związku z podejrzeniem, że zaniedbanie którego dopuściła się 26-latka może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Jeden komentarz

  1. chyba każdy wie skad miała kasę