Piątek, 28 stycznia 202228/01/2022

Pijany Gruzin wjechał w ogrodzenie. Na widok policjantów rzucił się do ucieczki ZDJĘCIA

Policjanci z Nowej Soli w woj. lubuskim zatrzymali mężczyznę, który spowodował kolizję będąc w stanie nietrzeźwości. 31-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Gdy zobaczył policjantów, zaczął uciekać.

Mundurowi kilka dni temu otrzymali informację, z której wynika, że w gminie Kolsko kierujący autem osobowym wjechał w ogrodzenie posesji. Zgłaszający zaznaczył, że mężczyzna najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Dojeżdżając zauważyli, że mężczyzna na ich widok zaczyna uciekać.

Policjanci wybiegli z radiowozu i udali się w pościg pieszy za uciekinierem. Po krótkiej chwili udało się go zatrzymać. Mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu. Świadkowie zdarzenia potwierdzili, że to właśnie on kierował pojazdem marki Alfa Romeo, który uderzył w ogrodzenie posesji.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obywatela Gruzji. Okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 31-latkowi prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny za powstałe uszkodzenia w konstrukcji pojazdu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, celem wytrzeźwienia, a samochód odholowano na koszt właściciela.

Po wytrzeźwieniu 31-latek usłyszał zarzut jazdy pod wpływem alkoholu. Odpowie również za spowodowanie kolizji. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu kara wysokiej grzywny, zakaz prowadzenia pojazdu oraz do dwóch lat pozbawienia wolności.


(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone