Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

Chciał uniknąć zderzenia z sarną, BMW dachowało. 21-latek miał sporo szczęścia ZDJĘCIA

21-letni kierowca BMW trafił do szpitala, po tym jak jego auto dachowało w miejscowości Białebłoto-Kobyla na Mazowszu. Jak ustalili policjanci kierowca stracił panowanie nad pojazdem, próbując uniknąć zderzenia z sarną.

Do groźnego dachowania BMW doszło we wtorek o godzinie 23.30 na drodze powiatowej w miejscowości Białebłoto-Kobyla, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości  do 50 km/h.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni kierowca BMW jadąc od strony Długosiodła zauważył sarnę, która wbiegła na drogę. W celu uniknięci zderzenia ze zwierzęciem mieszkaniec gminy Wyszków gwałtownie zahamował i skręcił kierownicą. W wyniku tego manewru młody kierowca stracił panowanie nad BMW, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Po uderzeniu w płot auto 21-latka dachowało i zatrzymało się na środku jezdni.

Kierowca osobówki został przewieziony do szpitala. Młody mężczyzna może mówić o niebywałym szczęściu, ponieważ po wykonaniu specjalistycznych badań okazało się, że nie jest poważnie ranny i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pracujący na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczał ślady, wykonywał oględziny pojazdu oraz miejsca, a także sporządzał szkice zdarzeniowe.

Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 21-latek był trzeźwy.

(fot. KPP Wyszków, źródło KPP Wyszków)

Komentarze wyłączone