Niedziela, 23 stycznia 202223/01/2022

Siekierą zaatakował śpiącego brata. 34-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa FOTO

Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który w jednym z domów w powiecie tczewskim w woj. pomorskim zaatakował siekierą swojego 36-letniego brata. Pokrzywdzony z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

W minioną środę po godzinie 1.30 policjanci z tczewskiej komendy odebrali zgłoszenie ataku z siekierą na 36-letniego mężczyznę, do którego miało dojść w jednym z domów w gminie Pelplin.

Wysłani natychmiast pod wskazany adres funkcjonariusze ustalili, że 34-latek wszedł do pokoju, w którym spał jego brat, a następnie zaatakował go siekierą. Jak ustalili mundurowi, sprawca po tym zdarzeniu zbiegł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony 36-latek z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo 34-letniego mieszkańca gminy Pelplin, który wrócił na miejsce zdarzenia. Stróże prawa doprowadzili go do policyjnego aresztu.

W trakcie swojej pracy mundurowi zabezpieczyli siekierę, którą 34-latek zranił pokrzywdzonego. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, a policyjny technik zabezpieczył ślady.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić 34-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Za przestępstwo usiłowania zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone