Sobota, 23 września 202323/09/2023

Agresywny właściciel sklepu uniemożliwił kontrolę pracownicom sanepidu FOTO, WIDEO

Właściciel jednego z marketów w Drezdenku w woj. lubuskim odpowie za uniemożliwianie przeprowadzenie kontroli inspektorom sanitarnym. Mężczyzna naruszył też nietykalność cielesną dwóch kobiet. Zajście zostało zarejestrowane przez monitoring.

Sytuacja miała miejsce w trakcie kontroli przestrzegania zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19 w Drezdenku. 55-letni właściciel sklepu uniemożliwił dwóm kobietom (inspektorom sanepidu), przeprowadzenie czynności, a w tracie wymiany zdań, stał się agresywny. Mężczyzna zaczął popychać kobiety, co spowodowało, że jedna z nich upadła na ziemię. Właścicielowi marketu pomagał też drugi mężczyzna.

O zdarzeniu została powiadomiona policja. Mundurowi ustalili że doszło do przestępstwa, jakim jest naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

– Kryminalni szybko namierzyli i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o przestępstwo. Właściciel sklepu usłyszał zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej i wpływania na czynności wykonywane przez pracownice sanepidu. Za takie przestępstwo odpowie również młodszy z zatrzymanych. Obu grozi do trzech lat pozbawienia wolności – przekazał aspirant Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.


(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone