Sobota, 23 września 202323/09/2023

Dwa wypadki na autostradzie A4. Zginęła jedna osoba ZDJĘCIA

W nocy z poniedziałku na wtorek na autostradzie A4 pod Zgorzelcem doszło w tym samym czasie do dwóch zdarzeń z udziałem samochodów ciężarowych. Jedna osoba zginęła na miejscu, a trzy zostały ranne.

Około godziny 1:30 służby ratunkowe zostały zadysponowane do wypadku na 6. km autostrady autostrady A4.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń 30-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierując pojazdem ciężarowym marki MAN wraz z naczepą, na chwilę obecną z nieznanych przyczyn najechał na znajdujący się na prawym pasie ruchu, prawidłowo oznakowany przez zarządcę drogi pojazd wyciągany z pobocza przez holownik marki Volvo. W wyniku zderzenia holownik uderzył w stojący przed nim pojazd Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad marki Renault – przekazał podkom. Wojciech Jabłoński rzecznik KPP w Zgorzelcu.

Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń kierujący MAN-em poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem marki Renault został przewieziony do szpitala, celem udzielenia mu dalszej pomocy medycznej. 

Niemal w tym samym czasie, na jedenastym kilometrze autostrady A4, doszło do kolejnego wypadku.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, 45-letni kierujący pojazdem ciężarowym wraz z naczepą nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w samochód marki DAF, który z kolei uderzył w pojazd marki Volvo.

W wyniku tego zdarzenia 45-letni kierujący i jego pasażer zostali przewiezieni do szpitala.

Okoliczności obu wypadków ustalają policjanci.

(fot. PSP Zgorzelec, Policja Dolnonśląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone