Niedziela, 23 stycznia 202223/01/2022

Odskrobał niewielką szczelinę na przedniej szybie i ruszył w drogę. W obecności policjantów musiał odśnieżyć cały pojazd FOTO

Policjanci z Nysy zatrzymali do kontroli 26-latka, kierującego toyotą, w której odskrobana była niewielka szczelina na przedniej szybie. Kierowca został ukarany mandatem i w obecności mundurowych musiał dokładnie odśnieżyć cały pojazd.

Kilka dni temu, na trasie Makowice- Skoroszyce policjanci z nyskiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty. 26-latek zeskrobał na przedniej szyby jedynie szczelinę i ruszył w drogę. Na szczęście nie doprowadził do tragedii. Mundurowi ukarali go mandatem i zobowiązali, aby w ich obecności odśnieżył cały pojazd, by móc dalej kontynuować jazdę.

– Obowiązek odśnieżenia samochodu spoczywa na kierowcy zarówno samochodu osobowego jak i ciężarowego. Prowadząc samochód, zawsze musimy mieć zapewnioną dostateczną widoczność. Niestety wielu kierowców o tym zapomina i ogranicza się wyłącznie do usunięcia śniegu z przedniej szyby, a to zdecydowanie za mało – informuje policja.

Kierowcy, którzy nie stosują się do tych przepisów muszą liczyć się z mandatem w wysokości do 500 zł.

(fot. Policja Opolska, źródło Policja Opolska)

Jeden komentarz

  1. reszta po paru km sama by spadneła