Niedziela, 23 stycznia 202223/01/2022

Pijany 30-latek zakończył jazdę na latarni ZDJĘCIA

W Wałbrzychu kierujący samochodem osobowym w wyniku upojenia alkoholowego zjechał z drogi i uderzył w latarnię. 30-letni mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło 14 grudnia przed godziną 23:00 na ul. Andersa w Wałbrzychu. Policjanci po przyjeździe na miejsce kolizji wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie wykazało u mężczyzny 1,20 promila tej substancji w wydychanym powietrzu.

– Funkcjonariusze ustalili także, że 30-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Nikt inny także nie ucierpiał. Rozbity pojazd ostatecznie trafił na koszt podejrzanego na parking strzeżony – przekazał oficer prasowy
KMP w Wałbrzychu podkom. Marcin Świeży.

Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień, a także doprowadzenie do kolizji drogowej wałbrzyszanina czeka sprawa sądowa. 30-latek za kratami więzienia może spędzić 2 lata. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.


(fot. KMP Wałbrzych, źródło KMP Wałbrzych)

Komentarze wyłączone