Piątek, 28 stycznia 202228/01/2022

Alimenciarz ukrywał się przez 7 lat. Mieszkał w szałasie w lesie ZDJĘCIA

47-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego w woj. warmińsko-mazurskim, uchylał się od płacenia alimentów za co sąd wymierzył mu karę 272 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna chcąc uniknąć „odsiadki” ukrywał się przez 7 lat. Okazało się, że zamieszkał w szałasie w lesie.

We wtorek rano kryminalni ze Szczytna działając na polecenie Sądu Rejonowego w Gliwicach zatrzymali poszukiwanego od 7 lat 47-latka.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna choć posiada meldunek na terenie powiatu braniewskiego, to może ukrywać się na terenie miejscowości Romany położonej w gminie Szczytno. Stróże prawa kilkaset metrów od drogi, w głębi lasu, natrafili na wybudowany w ziemi szałas. Wewnątrz zastali śpiącego jeszcze 47-latka.

Mężczyzna przez 7 lat ukrywał się przed wymierzoną mu przez sąd karą pozbawienia wolności. W ostatnim czasie postanowił osiedlić się na terenie gminy Szczytno. W środku lasu wybudował szałas, w którym zamieszkał.

47-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego został zatrzymany przez szczycieńskich kryminalnych i przewieziony już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 9 miesięcy.


(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone