Piątek, 28 stycznia 202228/01/2022

Zatłukł psa sztachetą i wrzucił do stawu. Policja zatrzymała 62-latka FOTO

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 62-latkowi, który drewnianą sztachetą uśmiercił psa. Widok mężczyzny idącego ze zwierzęciem w kierunku lasu zaniepokoił okolicznych mieszkańców, którzy powiadomili funkcjonariuszy.

W minioną środę mundurowi z Braniewa w woj. warmińsko-mazurskim zostali powiadomieni przez zaniepokojonego mężczyznę o tym, że jeden z okolicznych mieszkańców najprawdopodobniej zabił psa. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy.

W rozmowie ze zgłaszającym mundurowi ustalili, że w godzinach wieczornych 62-latek poszedł ze zwierzęciem w kierunku lasu. Obawę wzbudził fakt, że podejrzany nigdy wcześniej nie był widziany z czworonogiem, co więcej miał ze sobą drewnianą sztachetę. Świadkowie ruszyli za nim, a gdy po chwili usłyszeli dziwne odgłosy postanowili powiadomić policjantów.

Kiedy funkcjonariusze dostrzegli w stawie truchło psa, na miejsce wezwali grupę dochodzeniowo-śledczą. Policjanci ruszyli śladem 62-lata, który przed przyjazdem patrolu uciekł z lasu.


Następnego dnia mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego kryminalni przedstawili 62-latkowi zarzut zabicia zwierzęcia, do którego się przyznał. Czynności w tej sprawie trwają.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone