Piątek, 12 sierpnia 202212/08/2022

Jechał z zaszronioną szybą i nie widział policjantów. 24-latek odpowie przed sądem FOTO

Brakiem wyobraźni wykazał się 24-letin kierowca samochodu osobowego, który poruszał się pojazdem z niemal całkowicie zaszronioną szybą. Mężczyzna miał tak bardzo ograniczone pole widzenia, że nie zauważył policjantów, którzy próbowali go zatrzymać.

W poniedziałek około godziny 8 rano na ulicy Reja w Jastrzębiu-Zdroju policjant ruchu drogowego zauważył seata, który miał zaszronioną przednią szybę pojazdu. W celu zatrzymania kierującego do kontroli, policjant dał sygnał do zatrzymania, jednakże mężczyzna miał tak bardzo ograniczone pole widzenia, że nie zauważył radiowozu.

Mundurowi udali się za kierującym i przy pomocy sygnałów pojazdu uprzywilejowanego zatrzymali kierowcę. Mieszkaniec Tychów tak jak podejrzewali, nie zauważył ich. Stróże prawa skierowali wniosek o ukaranie 24-latka do sądu – przekazała policja.

Zaszroniona szyba, a do tego jeszcze złe warunki atmosferyczne mogą mieć tragiczne skutki. Kierowca takiego pojazdu nie ma możliwości zobaczyć pieszego, nawet w pełnym świetle, nie widzi też dobrze innych pojazdów. Porusza się na wyczucie, zagrażając wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Kierujący świadomie naraża na niebezpieczeństwo wszystkich innych uczestników ruchu drogowego, chociaż przepisy jasno określają obowiązki kierującego.

(fot. KMP Jastrzębie-Zdrój, źródło KMP Jastrzębie-Zdrój)

Komentarze wyłączone