Niedziela, 23 stycznia 202223/01/2022

Pościg za cysterną z mlekiem. Kierowca miał ponad 3 promile ZDJĘCIA

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 28-letni kierowca cysterny przewożącej mleko, który zatrzymał się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.

Wczoraj po godz. 18:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez uczestnika ruchu drogowego o tym, że na trasie Święta Lipka – Reszel pojazdem ciężarowym jedzie najprawdopodobniej pijany kierowca.

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący jedzie całą szerokości drogi i wjeżdża na pobocza. Na wskazaną trasę natychmiast został wysłany patrol z Komisariatu Policji w Reszlu – przekazali mundurowi.

Funkcjonariusze opisany przez zgłaszającego pojazd zauważyli na wysokości miejscowości Robawy.

Policjanci włączając sygnalizację świetlną i dźwiękową nakazali kierowcy zatrzymanie się do kontroli drogowej. Ten jednak zignorował wydane sygnały i zaczął uciekać.

Stróże prawa ruszyli za nim w pościg. Kierujący pojazdem w dalszym ciągu nie reagował na wydawane sygnały dźwiękowe i świetlne. Jechał cysterną bardzo brawurowo i całą szerokością jezdni uniemożliwiając jego wyprzedzenie oraz stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa innym uczestnikom ruchu. Na trasie Reszel-Korsze na wysokości miejscowości Gudniki została wystawiona blokada policyjna przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Korszach. Kierujący na widok blokady zatrzymał pojazd i został zatrzymany.

Szybko wyjaśnił się powód jego zachowania.

– Mężczyzna był kompletnie pijany Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna tłumaczył, że alkohol spożywał podczas jazdy. Funkcjonariusze w kabinie pojazdu znaleźli pustą butelkę po wódce. Dodatkowo okazało się, że uprawnienia które okazał policjantom straciły ważność na początku grudnia ubiegłego roku – przekazała kętrzyńska policja.

28-latek wkrótce odpowie przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, poza tym odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.


(fot. KPP w Kętrzynie, źródło KPP w Kętrzynie)