Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Turyści uratowali niewidomego psa. „To zdjęcie mówi o nich wszystko” ZDJĘCIA

Grupa turystów podczas weekendowej wyprawy w Beskidy uratowała niewidomego psa. Zdezorientowane zwierzę brodziło w potoku. Młodzi ludzie nie przeszli obok niego obojętnie i przetransportowali zwierzaka w bezpieczne miejsce.

Chwytającą za serce historię opisał na swoim profilu w mediach społecznościowych radny z Sosnowca Łukasz Litewka.

– Justyna, Jacek, Piotrek i Aga wybrali się w góry. Na szlaku ku ich zdziwieniu, w środku lasu, w strumieniu brodził starszy pies. Biedak był kompletnie zdezorientowany, okazało się, że jest ślepy – przekazał radny.

Młodzi ludzie wykazali się niezwykłą empatią i bez chwili wahania postanowili pomóc zwierzęciu, znosząc go z gór.

– Mieli swoje plany, swój pomysł na ten dzień i pokonanie zapewne jakiegoś odcinka. Zmienili je, nie zostawili w potrzebie. Nie znamy ich, ale to zdjęcie mówi o nich wszystko – dodał Litewka.

Uratowany pies trafił pod opiekę lekarzy weterynarii i obecnie przebywa w schronisku w Cieszynie. Trwają poszukiwania jego właściciela.

– Dziadunio nazwany Azorkiem miał bardzo dużo szczęścia, cudem uniknął śmierci w zimowych górach. Skąd tam się wziął nie wiadomo, ale na pewno nie wiedział gdzie jest i jak wydostać się ze strumyka. Jest już po wizycie u weterynarza, jego stan nie jest zły, wymaga oczywiście odkarmienia, spokoju i ze względu na swoje kalectwo większej opieki. Teraz piesek odpoczywa po przeżyciach, najważniejsze, że jest już bezpieczny, nakarmiony i napojony – przekazała Fundacja Lepszy Świat.

(fot. Łukasz Litewka)

2 komentarze

  1. Teraz go uśpią

  2. to jest nic moze opowiecie o tym jak mieszkancy podlasia ratuja ludzi w lesie na granicy .. tam sie dopiero dzieje.