Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

1020 złotych mandatu za „kręcenie bączków” na parkingu ZDJĘCIA

Mandatem w wysokości 1020 zł policjanci ukarali 23-latka, który parking w centrum Radomska pomylił z torem wyścigowym. Mężczyzna będzie musiał ponieść także dodatkowe konsekwencje finansowe związane z naprawą pojazdu i automatu, który uszkodził.

W minionym tygodniu do radomszczańskiej komendy zostało przesłane nagranie pokazujące jak kierowca audi w wyniku „kontrolowanego” poślizgu traci panowanie nad pojazdem i uderza w obiekt znajdujący się na parkingu. Nagranie pokazuje również zdziwienie na twarzy kierowcy po nieudanym wykonaniu manewru.

Policjanci ustalili sprawcę tego wykroczenia, które zostało popełnione 6 stycznia bieżącego roku. Okazał się nim 23-letni mężczyzna przebywający czasowo w Radomsku. Oględziny audi wykonane przez mundurowych potwierdziły udział tego pojazdu w zdarzeniu drogowym.

Młody kierowca podczas rozmowy z policjantami stwierdził, że jego „głupota” dużo go już kosztowała a to nie koniec wydatków finansowych. Ponadto, nie spodziewał się, że funkcjonariusze ustalą jego dane. Policjanci 18 stycznia na 23-latka nałożyli mandat karny w wysokości 1020 złotych.

– Najlepszym miejscem do szlifowania swoich umiejętności w zakresie driftu jest tor wyścigowy lub inne wyznaczone do tego miejsce, gdzie w kontrolowanych warunkach możemy w pełni wykorzystać i doskonalić nasze możliwości oraz korzystać z pojazdów, którymi dysponujemy – przekazała policja.

(fot. KPP Radomsko, źródło KPP Radomsko)

2 komentarze

  1. dzban w kałdi

  2. Nie opanował potężnej mocy 2.5 tdi. Chłopie, przerzuć się na jazdę mpk, będzie bezpieczniej dla wszystkich.