Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Nielegalne zgromadzenie około 200 osób. Pseudokibice próbowali atakować policjantów (zdjęcia)

Policjanci z Tychów interweniowali wczoraj wobec uczestników nielegalnego zbiegowiska przed stadionem, na którym rozgrywał się mecz piłki nożnej. Pseudokibice odpalili race i petardy oraz próbowali zaatakować stróżów prawa. Mundurowi wylegitymowali 92 osób, z czego 62 zostały ukarane mandatami, zaś wobec 24 skierowano wnioski o ukaranie do sądu

Policjanci interweniowali wczoraj w związku z nielegalnym zbiegowiskiem około 200 sympatyków klubu GKS Tychy, którzy zebrali się przed stadionem podczas meczu tyskiej drużyny z drużyną Radomiak Radom. Zgromadzenie miało mieć związek ze świętowaniem urodzin tyskiego klubu.

Uczestnicy zbiegowiska wznosili okrzyki oraz odpalali race dymne. Policjanci wydawali komunikaty wzywające do rozejścia się i zachowania zgodnego z prawem, jednak zebrane osoby nie reagowały na polecenia mundurowych, a po chwili rozbiegły się w kierunku Parku Niedźwiadków. Jedna z grup pseudokibiców dążyła do konfrontacji z policjantami. Szybkie działania mundurowych zapobiegły eskalacji ich agresji.

Podczas zabezpieczenia mundurowi wylegitymowali łącznie 92 uczestników. W związku z ujawnionymi wykroczeniami sporządzili 24 wnioski o ukaranie do sądu oraz nałożyli 62 mandaty zarówno porządkowe, jak i dotyczące naruszeń przepisów związanych z obowiązującymi obostrzeniami w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Policjanci będą ustalać szczegóły dotyczące zdarzenia, jak i odpalanych podczas zbiegowiska rac i petard.

(fot. KMP Tychy, źródło KMP Tychy)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone