Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Krzyż Zasługi za Dzielność dla strażaka, który uratował dzieci z pożaru FOTO, WIDEO

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o odznaczeniu Krzyżem Zasługi za Dzielność strażaka, który uratował rodzinę z pożaru, a sam trafił do szpitala.

Strażak Łukasz Gryciak ryzykował życiem, by z płonącego mieszkania w Dębnie wydostać dwoje dzieci i ich babcię. Prezydent Andrzej Duda postanowił odznaczyć go Krzyżem Zasługi za Dzielność.

Do pożaru doszło w piątek 14 stycznia w budynku wielorodzinnym w Dębnie w woj. zachodniopomorskim.

– Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej ustalono, że pożarem objęte jest mieszkanie zlokalizowane na drugim piętrze, natomiast mieszkania położone powyżej są silnie zadymione – przekazali strażacy.

W trakcie prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych, strażacy ewakuowali poszkodowanego mężczyznę, który doznał oparzeń, a także 4 osoby z mieszkań położonych powyżej, które uległy silnemu zadymieniu.

W trakcie prowadzenia ewakuacji strażak pełniący służbę w Posterunku PSP w Dębnie użyczył swojej maski oraz butli z zapasem powietrza dziecku, aby umożliwić mu oddychanie. W związku z tą sytuacją strażak został poszkodowany w wyniku inhalacji gazami pożarowymi i trafił do szpitala na obserwację.


(fot. PSP w Myśliborzu)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone