Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Spadający z ciężarówki lód uszkodził lampę ciągnika siodłowego ZDJĘCIA

O tym jak niebezpieczny może być spadający z pojazdów lód przekonał się kierowca ciężarowego mercedesa. Podczas manewru wymijania, z dachu innej ciężarówki spadła tafla lodu, która uderzył w jego pojazd. Uszkodzeniu uległa przednia lampa ciągnika siodłowego.

W miniony wtorek około godziny 11:40 policjanci z Lublińca otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej numer 789.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy i relacji zgłaszającego wynika, że na odcinku drogi pomiędzy Woźnikami a Koziegłowami, podczas wymijania się dwóch pojazdów ciężarowych, z plandeki jednego z nich spadła tafla lodu uderzając w przód mercedesa.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a spadający lód uszkodził jedynie przednią lampę ciągnika siodłowego. Kierowca ciężarówki, z którego spadła bryła lodu najprawdopodobniej nawet nie zauważył tego faktu, gdyż nie zatrzymując się, odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci prowadzą czynności w kierunku ustalenia sprawcy kolizji, który zgodnie z nowym taryfikatorem musi się liczyć z wysokim mandatem.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone