Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Na S11 pijany kierowca uderzył w auto, którym jechał ojciec z dziećmi ZDJĘCIA

Na trasie S11 w miejscowości Borówiec pod Poznaniem doszło do zderzenia dwóch samochodów. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, trafiły do szpitala. Jak się okazało sprawca wypadku był pijany.

W piątek tuż przed godziną 18 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na trasie S11 w miejscowości Borówiec. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Volkswagen i Land Rover.

Volkswagenem podróżował ojciec z dwójką dzieci.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu z Kórnika i wstępnym rozpoznaniu ustalono, że kierujący volkswagenem wraz z dzieckiem uwięzieni są we wraku pojazdu. Za pomocą narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do osób poszkodowanych, aby ewakuować ich z rozbitego pojazdu. Drugie dziecko podróżujące volkswagenem opuściło pojazd o własnych siłach – przekazali strażacy z OSP Kórnik.

Ojciec i dwójka dzieci trafili do szpitala. Jak przekazał rzecznik wielkopolskiej policji, mł. insp. Andrzej Borowiak, sprawca wypadku miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przebywa aktualnie w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje, zostaną mu postawione zarzuty.

(fot. OSP Kórnik)

Komentarze wyłączone