Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Peugeot uderzył w drzewo. Przy 21-letnim kierowcy znaleziono narkotyki FOTO

W Szczepankowie w woj. wielkopolskim kierowca osobowego peugeota wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli narkotyki. 21-latkowi pobrano krew do badań, aby sprawdzić, czy kierował pod ich wpływem.

Policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku otrzymali zgłoszenie, że w Szczepankowie, kierujący samochodem marki Peugeot, uderzył w przydrożne drzewo. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż do zdarzenia mogło się przyczynić niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

21-letni kierowca był trzeźwy jednak jego zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, dlatego pobrano mu też krew do badań w celu zweryfikowania, czy nie kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych.


Z uwagi na podejrzane oraz nieracjonalne zachowanie kierowcy, policjanci dokonali też kontroli osobistej mężczyzny, w trakcie której ujawnili przy nim marihuanę.

W dalszej kolejności, w trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli też kolejne porcje marihuany oraz metamfetaminy.

21-letni mieszkaniec gminy Ostroróg został zatrzymany. Po zebraniu materiału dowodowego, usłyszał dwa zarzuty posiadania narkotyków. Dodatkowo, po otrzymaniu wyników badań zostanie również przesłuchany i usłyszy zarzuty za spowodowane zdarzenie drogowe. Szczegółowa kwalifikacja prawna będzie zależała od stanu jego trzeźwości.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku, prowadzą je policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku.

(fot. KPP Szamotuły, źródło KPP Szamotuły)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. Wsiór przykozaczył, czy ktoś bada śkąd taki ćpun ma kasę na furę?