Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Uczestnik kolizji był tak pijany, że na alkomacie zabrakło skali

W miejscowości Kępa w woj. wielkopolskim doszło do kolizji z udziałem dwóch pojazdów. Jak się okazało, jeden z kierowców był tak pijany, że na alkomacie zabrakło skali.

W miniony poniedziałek policjanci z drogówki otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Kępa w powiecie szamotulskim. Mundurowi ustalili na miejscu, że 47-letni mieszkaniec Szamotuł, który kierował volkswagenem golfem zderzył się z fiatem ducato, którym kierował mieszkaniec Poznania.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż kierujący golfem, po przejechaniu przez skrzyżowanie wjechał na krawężnik, a gdy wycofywał, uderzył w fiata ducato.

– Już na pierwszy rzut oka widać było, iż kierujący golfem jest nietrzeźwy.

Mężczyzna miał problemy nie tylko z utrzymaniem równowagi, ale i z mówieniem – przekazała policja.

Jednak wynik badania stanu trzeźwości 47-latka zaskoczył policjantów.


– Badanie nie zmieściło się w skali urządzenia i wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Aby poznać dokładny wynik badania, mężczyźnie pobrano krew do badań i te wyniki będą znane w terminie późniejszym – dodają mundurowi.

Policjanci udaremnili kierowcy dalszą jazdę, zatrzymali mu prawo jazdy i zabezpieczyli jego samochód administracyjne.

Teraz w jego sprawie toczy się postępowanie. Grozi mu odpowiedzialność karna za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie w tym stanie kolizji.

(fot. KPP Szamotuły, źródło KPP Szamotuły)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. Dlatego w każdym wozie powinna być blokada alkoholowa,bo tak nawalony człowiek przecież nie ma pojęcia co robi.No ,ale jak wtedy złodziejski rząd zarobi?