Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Zdenerwowała go zbyt wolna jazda innych pojazdów. Kierowca ciężarówki surowo ukarany

63-letni kierujący samochodem ciężarowym, na skrzyżowaniu oraz w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych, wyprzedził dwie osobówki. Mężczyzna twierdził, że wyprzedzone przez niego pojazdy jechały zbyt wolno, przez co stwarzały zagrożenie w ruchu. Policjanci nałożyli na kierującego ciężarówką wysoki mandat.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy patrolowali wczoraj odcinek drogi krajowej nr 28 w Miejscu Piastowym. Około godz. 20.30 zatrzymali do kontroli kierującego ciężarowym MAN-em, który chwilę wcześniej, na skrzyżowaniu oraz w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych, wyprzedził dwa samochody osobowe.

Podczas kontroli, 63-letni mieszkaniec Łodzi przekonywał policjantów, że wykonany przez niego manewr nie stworzył żadnego zagrożenia w ruchu drogowym, a ewentualne konsekwencje powinni ponieść dwaj kierujący samochodami osobowymi, którzy jechali zbyt wolno i dlatego zostali przez niego wyprzedzeni. Ponadto mężczyzna bagatelizował niebezpieczeństwo oblodzenia jezdni, które spowodowane było opadami marznącego deszczu i śniegu.

Policjanci, zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia br. taryfikatorem mandatów, za popełnione wykroczenia nałożyli na kierującego mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.   

Mimo serii przewinień, których dopuścił się 63-letni kierujący ciężarowym MAN-em, wielokrotnie poddawał w wątpliwość zasadność podjętej wobec niego policyjnej interwencji oraz podstaw ukarania go mandatem. Swoje zachowanie na drodze argumentował zbyt asekuracyjną jazdą innych kierujących, którzy w jego opinii powinni zostać za to ukarani. 

(fot. pixabay.com, źródło Policja Podkarpacka)

ZOBACZ TAKŻE

4 komentarze

  1. wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu nie stwarza żadnego zagrożenia, jazda 65 na 70 jest skrajnie niebezpieczna… no tak!

  2. pewnie jeździ boso i leje do butelki

  3. Troche go rozumiem. Sam jezdze zawodowo i widze co sie od stycznia dzieje na drogach to wola o pomste do nieba ! osobowki jezdzace 40 km/h kolumna na zderzaku, przed fotoradarami zwalniaja do 40 albo i mniej, zamiast jechac to czaja po poboczach czy patrolu policji nie ma. Katastrofa.. nie da sie jezdzic dynamicznie i plynnie.