Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

19-latek nie mógł się doczekać, aż otworzą przejazd kolejowy. Na oczach policjantów ominął zapory FOTO

Niecierpliwy 19-latek z Bytomia na oczach policjantów ominął oczekujące przed przejazdem kolejowym samochody, po czym wjechał na przejazd, choć nie były on jeszcze otwarty. Okazało się, że młody mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami

Sytuacja miał miejsce wczoraj wieczorem na przejeździe kolejowym przy ulicy Ziemskiej w Zabrzu. 19-letni kierowca volkswagena nie chciał czekać, aż przejazd kolejowy zostanie do końca otwarty. Ominął oczekujące prawidłowo pojazdy i wjechał na przejazd, pomimo że sygnalizacja świetlna wyraźnie tego zakazywała. Wszystko to stało się na oczach policjantów z grupy SPEED, którzy byli tam w nieoznakowanym radiowozie.

19-latek został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało, młody bytomianin nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i był już za to w przeszłości karany.

Za wjechanie na przejazd kolejowy pomimo zamkniętych rogatek 19-latek został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych. W związku ujawnionym przez policjantów kierowaniem pojazdu bez wymaganych uprawnień sporządzono dokumentację która zostanie przesłana do sadu. Teraz  mężczyźnie grozi kara grzywny do 30 tysięcy złotych oraz obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

(fot. KPP Zabrze, źródło KPP Zabrze)

3 komentarze

  1. wiadomo – śląskie powietrze

  2. Do pudła Ś. miecia

  3. Ciekawe skąd weźmie pieniążki na mandat i koszty sądowe?