Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Zełenski po ataku na Charków: „Rosja jest państwem terrorystycznym” ZDJĘCIA, WIDEO

Atak rakietowy na Charków, którego dziś rano dokonały wojska rosyjskie, prezydent Ukrainy nazwał zbrodnią wojenną. Jak dodał Zełenski, za tę inwazję przeciwko Ukrainie Rosja powinna zostać postawiona przed międzynarodowym trybunałem karnym.

– Po ataku na Plac Wolności w Charkowie Rosja jest państwem terrorystycznym. Rakieta na centralnym placu Charkowa to otwarty, jawny terror. Rosja to państwo terrorystyczne. Nikt nie wybaczy. Nikt nigdy nie zapomni – powiedział we wtorek w przemówieniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Do ostrzału Charkowa doszło dzisiaj rano. 

– Dziś nasz wróg podstępnie rozpoczął ostrzały centrum Charkowa i osiedli mieszkaniowych z systemów Grad i z pocisków manewrujących. Uderzono w centralny plac miasta przed siedzibą władz obwodowych – przekazały ukraińskie służby.

– Do tej pory potwierdzono śmierć 10 osób. Rannych jest ponad 35. Na miejscu cały czas trwa akcja ratunkowa. Należy spodziewać się, że ofiar i poszkodowanych będzie więcej – przekazał doradca Ministra Spraw Wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko.

(fot. SES Ukrainy, Policja)

)

2 komentarze

  1. ŻEBYŚ Z,D.Y.CH.A.Ł W MĘCZARNIACH

    Cały cywilizowany świat się o tym przekonał …i kto mu co zrobi ? Nikt ,na drugiego Klausa Staufenberga w jego otoczeniu nie ma co liczyć ,wiec bedzie gnebił świat puki nie z,d,e,ch,nie ….jak jego idol Stalin

  2. niech żyje Ziobro !!!

    Spokojnie …Ziobro już wszczał śledztwo w sprawie jego zbrodni ….tylko czekać jak skończy w kajdankach