Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

„Rzucił psem, kopał go, a nawet stanął na nim”. 36-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem

36-letni mieszkaniec Szamotuł w woj. wielkopolskim usłyszał zarzut znęcania się nad psem. Jak ustalili śledczy mężczyzna „rzucił psem, kopał go, a nawet stanął na nim”. 36-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek około godziny 15, dyspozytor numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie, iż nieznany mężczyzna, który szedł ulicą Zamkową w Szamotułach szarpał i kopał psa, którego prowadził na smyczy. W międzyczasie do szamotulskiej komendy przyjechała inna osoba zgłaszająca, która widziała zajście. Druga z nich powiedziała, że widziała jak mężczyzna m.in. uderzał psem o chodnik. Kobieta zauważyła też, w kierunku których domów poszedł sprawca.

Na terenie jednej z wytypowanych posesji, mundurowi znaleźli zarówno podejrzanego pasującego do rysopisu, jak i małego psa. Okazało się, iż podejrzany, to 36-latek. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 1,78 promila alkoholu w organizmie. Znalezione w domu zwierzę widocznie reagowało na dotyk i miało ślady krwi.

– Na miejsce interwencji przyszły też inne osoby, które jak się okazało widziały oraz nagrały część zdarzenia. Po rozpytaniu przez funkcjonariuszy kolejnych świadków, okazało się, że wcześniej mężczyzna nie tylko rzucił psem oraz szarpał go i kopał, ale nawet na nim stanął – przekazała policja.

36-latek został zatrzymany i doprowadzony do szamotulskiej komendy. Dzielnicowi przewieźli zranionego psa i przekazali go pod opiekę lekarza weterynarii, gdzie pozostał na obserwacji.

Szamotulscy policjanci przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli niezbędny materiał dowodowy, na podstawie którego 36-latek usłyszał zarzut znęcania się nad psem. Prokurator zastosował wobec mężczyzny wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Za znęcanie nad zwierzętami grozi do 3 lat więzienia. Sąd może też orzec zakaz posiadania zwierząt.

(fot. pixabay.com, źródło KPP Szamotuły)

2 komentarze

  1. nagraly zdarzenie osoby. Nie mozna bylo tej k***y przekopac zamiast nagrywac?