Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Seria wypadków podczas prac polowych w Małopolsce ZDJĘCIA

W ciągu czterech dni na Sądecczyźnie w woj. małopolskim doszło do trzech nieszczęśliwych wypadków podczas prac polowych, w których zostali poszkodowani kierujący ciągnikami rolniczymi.

Pierwszy z serii wypadków miał miejsce 19 marca br. około godziny 14:50 na jednej z posesji w miejscowości Jelna, gdzie po zakończeniu prac polowych, w trakcie rozpinania ładowacza do obornika od ciągnika rolniczego, maszyna przewróciła się i przygniotła 78-latka.

Kolejny wypadek wydarzył się 21 marca br. około godziny 13:35 w Jasiennej. Tam na stromym zboczu 66-letni mężczyzna został przygnieciony przez traktor podczas ciągnięcia ściętego drzewa i obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Następnego dnia, tj. 22 marca br. około godziny 15:45 w Krasnem Potockiem doszło do kolejnego groźnie wyglądającego zdarzenia, gdzie prowadzony przez 19-latka traktor przewrócił się podczas wciągania ładunku drzewa na skarpę. Młody mężczyzna w ostatniej chwili zdążył wyskoczyć z pojazdu, ale kierownica uderzyła o jego nogę.

Okoliczności wszystkich zdarzeń ustalają policjanci.

(fot. Policja Małopolska, PSP Nowy Sącz, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone