Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

Policjanci zlikwidowali bimbrownię i zabezpieczyli 80 litrów alkoholu ZDJĘCIA

Policjanci z Wysokiego Mazowieckiego w woj. podlaskim zlikwidowali bimbrownię, która ukryta była w domu 34-latki. Kobieta tłumaczyła policjantom, że alkohol posiada tylko na własne potrzeby. Za nielegalne wytwarzanie alkoholu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Wysokomazowieccy kryminalni w ubiegłym tygodniu weszli na jedną z posesji w powiecie. Mundurowi podejrzewali, że mieszkająca tam kobieta, może trudnić się nielegalną produkcją alkoholu etylowego.

Podczas przeszukania domu funkcjonariusze ujawnili w jednym z pokoi kompletną linię służącą do produkcji alkoholu domowym sposobem. Mundurowi zabezpieczyli również beczki, w których znajdowało się blisko 700 litrów zacieru oraz pojemniki z blisko 80 litrami gotowego już alkoholu.

Kobieta powiedziała policjantom, że alkohol przeznaczony był wyłącznie na jej potrzeby. 34-latka usłyszała zarzuty nielegalnego wytwarzania alkoholu. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)

Komentarze wyłączone