Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

Policjanci wybili szybę w aucie, by ratować 1,5-roczne dziecko

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju pomogli rodzicom, którym zatrzasnęły się drzwi samochodu. Wewnątrz znajdowało się 1,5-roczne dziecko. Z uwagi na fakt, iż auto stało w nasłonecznionym miejscu, mundurowi błyskawicznie podjęli decyzję i wybili szybę w drzwiach pojazdu, a następnie wydostali chłopca.

O zatrzaśniętym w samochodzie małym chłopcu policję powiadomili parę minut po 18.00 zatroskani rodzice. Kobieta na pomoc wezwała policjantów, ponieważ nie mogła wydostać z auta swojego 1,5-rocznego synka.

– Tłumaczyła, że kluczyki do samochodu wpadły przypadkowo do wnętrza pojazdu, a drzwi się zatrzasnęły – przekazała śląska policja.

Mundurowi podjęli natychmiast decyzję i wybili szybę w przednich drzwiach, a następnie wydostali chłopczyka z wnętrza nagrzewającego się pojazdu.

– Pamiętajmy, wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu! Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 – apelują policjanci.

(fot. Policja, źródło Policja Śląska)