Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Potrącił pieszego na przejściu. W naczepie ciężarówki brakowało koła ZDJĘCIA

W Radomiu na jednym z przejść dla pieszych kierowca ciężarówki potrącił nastolatka. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia okazało się, że w naczepie scanii brakuje koła.

Wczoraj policjanci z mazowieckiej drogówki brali udział w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych pod nazwą: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym założeniem tego planu jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów czyli grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

Niestety, pomimo prowadzonych działań, po południu na ul. Żółkiewskiego w Radomiu, doszło do potrącenia młodego mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania, 66-letni mężczyzna, poruszając się lewym pasem ruchu nie zachował należytej ostrożności i potrącił pieszego przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 17-latka. Pieszy wszedł na przejście po tym jak drugi pojazd ciężarowy zatrzymał się na prawym pasie ruchu by go przepuścić.

W wyniku tego zdarzenia nastolatek z ogólnymi potłuczeniami został zabrany do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierujący ciężarową scanią z naczepa, w której brakowało koła na jednej osi z pojazdu, a ta oś była podwieszona pasami transportowymi do ramy pojazdu.

(fot. ITD w Radomiu)

Jeden komentarz

  1. Hamulce żyleta ! 🙂