Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Mężczyzna porażony prądem i przygnieciony drzwiami od naczepy ZDJĘCIA

„W Ostrowie na mężczyznę spadły drzwi od naczepy i wszystko znajduje się pod napięciem” – takie zgłoszenie otrzymały dzisiaj służby ratunkowe z powiatu puckiego w woj. pomorskim. Poszkodowany mężczyzna trafił śmigłowcem LPR do szpitala.

– O godzinie 10.00 otrzymaliśmy zgłoszenie: w Ostrowie na mężczyznę spadły drzwi od naczepy i wszystko znajduje się pod napięciem. Na miejscu okazało się, że kierowca samochodu ciężarowego podnosząc naczepę nie zauważył linii średniego napięcia. W chwili gdy naczepa dotknęła przewodu, mężczyznę poraził prąd. Ponieważ naczepa ciągle się podnosiła wyrwane zostały tylne drzwi, które dodatkowo przygniotły poszkodowanego – przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku.

Na pomoc mężczyźnie ruszyli świadkowie i uwolnili go spod drzwi oraz odciągnęli na bezpieczną odległość. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej, zakład energetyczny odłączył zasilanie w Ostrowie. Strażacy udzielali pomocy mężczyźnie do czasu przybycia ZRM, następnie na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR i zabrał poszkodowanego.

Miejsce zdarzenia do dalszych czynności zabezpieczyła policja. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.


(fot. PSP w Pucku)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. Nie musiałem widzieć butów, żeby wyciągnąć wniosek, że to bardzo „doświadczony” kierowca lat 25 zapewne który z myśleniem jest na bakier. Z drugiej strony kto się nie przewróci ten się nie nauczy..