Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Strzelanina w Wielkopolsce. 54-letni napastnik był notowany za przestępstwa narkotykowe, kryminalne i drogowe FOTO

Mężczyzna śmiertelnie postrzelony przez policjantów, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w miejscowości Gorzewo w woj. wielkopolskim i otworzył ogień w stronę funkcjonariuszy, był już w przeszłości notowany za przestępstwa narkotykowe, kryminalne i drogowe. Jak przekazała policja, mężczyzna miał 54 lata i pochodził z okolic Czarnkowa.

We wtorek ok. godz. 13:30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Obornikach próbowali zatrzymać w miejscowości Gorzewo w gminie Ryczywół pod Obornikami, do kontroli samochód dostawczy marki Iveco.

Kierowca zaczął uciekać, wjechał w polną drogę. W pewnym momencie wysiadł z samochodu wyciągnął pistolet i zaczął strzelać do policjantów, którzy również odpowiedzieli ogniem. W wyniku tego napastnik zginął.

Jeden z policjantów został ranny w nogę, drugi w brzuch.

Ranny w brzuch 24-letni funkcjonariusz został przetransportowany do szpitala w Poznaniu, gdzie przeszedł skomplikowaną operację. Obecnie jego stan jest stabilny. Z kolei postrzelony w udo 35-letni policjant trafił do szpitala w Obornikach. Jego stan lekarze określają jako dobry.

Jak przekazał rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, zastrzelony napastnik miał 54 lata. Pochodził z okolic Czarnkowa. W przeszłości był notowany za przestępstwa narkotykowe, kryminalne, drogowe. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w jego aucie znaleziono drugą sztukę broni, także czarnoprochową.

Obecnie pod nadzorem prokuratury trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

(fot. Policja Wielkopolska, źródło Policja Wielkopolska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone