Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

77-latek stracił panowanie nad hulajnogą elektryczną i uderzył w barierę. Mężczyzna był reanimowany FOTO

77-letni mieszkaniec Malborka kierując elektryczną hulajnogą z siedziskiem nie zachował ostrożności omijając pieszych idących po chodniku, stracił panowanie nad pojazdem i głową uderzył w barierkę oddzielającą chodnik od jezdni. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do wypadku doszło dziś przed godziną 8.00 na ul. Aleja Wojska Polskiego w Malborku. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 77-letni mieszkaniec Malborka, kierując elektryczną hulajnogą z siedziskiem, zjeżdżając z wiaduktu w kierunku Elbląga nie zachował ostrożności przy wymijaniu pieszych, stracił panowanie nad pojazdem i  uderzył w barierę oddzielającą chodnik od jezdni.

W wyniku uderzenia mężczyzna doznał urazu głowy. Ratownicy karetki pogotowia musieli przeprowadzić resuscytację, żeby przywrócić 77-latkowi czynności życiowe. Mężczyzna został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do specjalistycznego szpitala.

Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. Teraz śledczy na podstawie  zebranych materiałów szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego wypadku. Policjanci zabezpieczyli również pojazd, którym jechał 77-latek, policjanci sprawdzą czy tego rodzaju pojazd mógł poruszać się w tym miejscu.


(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Jeden komentarz

  1. Ha, ha, ha… Policjanci zwołają konsylium i „sprawdzą ,czy tego rodzaju pojazd mógł poruszać się w tym miejscu.”