Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Chciał sprzedać przez Internet… skórę z niedźwiedzia ZDJĘCIA

Policjanci ustalili mężczyznę, który oferowała w Internecie do sprzedaży… skórę z niedźwiedzia. Jak sam stwierdził, nie wiedział, że jest to zabronione. Mundurowi zabezpieczyli wystawiony na sprzedaż okaz i prowadzą teraz postępowanie w tej sprawie.W powiecie dzierżoniowskim mieszkaniec tego regionu wystawił ogłoszenie dotyczące sprzedaży skóry z niedźwiedzia. W myśl Ustawy o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004roku, handel bez wymaganego zezwolenia okazami roślin i zwierząt gatunków zagrożonych wyginięciem jest czynem zabronionym. Dlatego sprawą niecodziennej oferty sprzedaży zajęli się funkcjonariusze z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Mundurowi dotarli do sprzedawcy i zabezpieczyli niedźwiedzią skórę, którą oferował w Internecie. Teraz stróże prawa prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Osoba sprzedająca towar bez wymaganego zezwolenia wstępnie wyjaśniła, iż nie miała świadomości, że jest to zabronione. Jednakże, jak powszechnie wiadomo, nieznajomość przepisów nie zwalnia z ich przestrzegania.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone