Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Otruł psa i odjechał na rowerze. Moment bestialskiego zdarzenia zarejestrowała kamera

Bestialskiego czynu dopuścił się mężczyzna, który podjechał na rowerze pod bramę jednej z firm w Legnicy w woj. dolnośląskim, a następnie otruł psa znajdującego się na posesji. Zwierzę natychmiast zareagowało na śmiertelny „przysmak”, którym zostało „poczęstowane”. Podejrzany został już zatrzymany przez policję.

– Dnia 19.05 około godziny 20.20 doszło do bestialskiego zdarzenia dotykającego psa przebywającego w siedzibie naszego sklepu. Nasz owczarek niemiecki został otruty przez potwora uwiecznionego na monitoringu. Substancja, która została jej podana była tak silna, że jej organizm od razu na nią zareagował co widać na filmiku załączonym poniżej – napisali opiekunowie psa na Facebooku.

Właściciele sklepu rowerowego zaznaczyli, że „Kika jest psem, którego wielu z naszych klientów może znać, jest ufna i bardzo lubi ludzi”.

Poprosili też o pomoc w ustaleniu sprawcy i wyznaczyli nagrodę. Przekazali też, że zwierzę w ciężkim stanie trafiło pod opiekę lekarzy weterynarii.

Po kilku godzinach od otrucia, właściciele psa poinformowali, że ich pupil wraca do zdrowia.

– W związku z dużym zainteresowaniem stanem zdrowia pieska chcielibyśmy poinformować że na ten moment według opinii weterynarza jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kikusia przyjęła leki i dochodzi do siebie – czytamy we wpisie na Facebooku.

Niestety, w sobotę 21 maja stan zdrowia psa się pogorszył.

– Niestety dziś stan psa się bardzo pogorszył, trucizna działa. Piesek się przewraca i leci mu piana. Właściciele są zdruzgotani, otrzymałem zgodę na opublikowanie tej wiadomości. Co do zwyrola, który otruł psa – nie mogę podać informacji, ale tutaj jest dobrze. Najbliższe godziny będą kluczowe, walcz psino – cały Internet na Ciebie liczy – napisał w mediach społecznościowych radny z Sosnowca, Łukasz Litewka, który zaangażował się w poszukiwania truciciela.

Policjantom udało się już ustalić i zatrzymać mężczyznę podejrzanego w tej sprawie. To 36-letni mieszaniec miasta.


(fot. wideo DIK Rowery)

Jeden komentarz

  1. Proponuję tego zwyrola poczęstować tym samym przysmakiem, którym on ” obdarował” Kikę.