Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Pisarka Maja Lidia Kossakowska zginęła w pożarze domu letniskowego FOTO

Znana pisarka Maja Lidia Kossakowska zginęła w pożarze domu letniskowego w Starych Załubicach pod Warszawą. Autorka książek fantasy, nazywana była „pierwszą damą polskiej fantastyki”.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Stare Załubice, gmina Radzymin. Strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące do pożaru domku letniskowego.

– W chwili przybycia pierwszych zastępów pożarem objęty był cały budynek letniskowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie podano dwa prądy gaśnicze w celu ugaszenia pożaru. Po stłumieniu płomieni strażacy znaleźli wewnątrz budynku poszkodowana kobietą. Niestety, obecny na miejscu zdarzenia ratownik medyczny ZRM rozpoznał zgon – przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie.

Ofiarą tragicznego pożaru jest 50-letnia pisarka Maja Lidia Kossakowska. Polska pisarka fantastyczna, dwukrotna laureatka Nagrody Zajdla

– Jej nagłe odejście jest dla nas wstrząsem. Maja była nie tylko utalentowaną pisarką, ale też wspaniałą osobą – życzliwą, pełną empatii i poczucia humoru. Łączymy się w bólu po stracie z jej rodziną i bliskimi – poinformowała Nowa Fantastyka.

(fot. PSP w Wołominie)

Komentarze wyłączone