Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Kierowca z ponad 6 promilami ujęty przez świadka. Na alkomacie zabrakło skali

Ponad 6 promili alkoholu w swoim organizmie miał 44-letni kierowca volvo, który próbował odjechać z parkingu na stacji paliw w Renicach w woj. zachodniopomorskim. Mężczyźnie jazdę uniemożliwił świadek, który o zdarzeniu powiadomił policję.

W miniony poniedziałek około godziny 17:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym osobowym volvo, który został ujęty w trakcie wyjazdu z parkingu na stacji paliw Auto-Port w Renicach. 

Policjanci ustalili, że mężczyzna który spożywał wcześniej alkohol wsiadł za kierownicę swojego auta zaparkowanego na parkingu stacji i ruszył by z niej odjechać.  

Gdy całą tę sytuację zobaczył 26-letni mężczyzna świadek zdarzenia, podbiegł do samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Tym sposobem uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. O fakcie tym powiadomiła policję kobieta, która również była światkiem zajścia.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zbadali stan trzeźwości 44-latka.

– Po wykonanym badaniu okazało się, że w urządzeniu za pomocą którego sprawdzono stan trzeźwości zabrakło skali. Należy dodać, że zakres badania na urządzeniu to 6 promili. Okazało się, że mężczyzna chciał kierować swoim pojazdem mając ponad 6 promili alkoholu w swoim organizmie – przekazała policja.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. 

Dzięki obywatelskiej postawie świadka zdarzenia, udało się uniknąć bardzo przykrych konsekwencji dla kierującego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

(fot. Policja, źródło KPP w Myśliborzu)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone