Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Pijana matka i jej partner znęcali się nad dziećmi. „Były zaniedbywane i bite” (wideo)

32-letnia kobieta i jej 49-letni partner usłyszeli zarzut znęcania się nad dziećmi w wieku 15-miesięcy i 7 lat. Policjanci ustalili, że dzieci od blisko roku były zaniedbywane i bite. Młodsze z nich trafiło do szpitala. W trakcie interwencji matka i jej konkubent byli pijani.

Pijani opiekowali się dziećmi

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 24 kwietnia 2021 roku w Starym Mieście w Gnieźnie. Policjanci Wydziału Prewencji udali się na interwencję domową. Pod wskazanym adresem zastali pijaną matkę, jej partnera, oraz dwoje dzieci w wieku 15 miesięcy i 7 lat.

7-latek miał obrażenia na twarzy

Jak ustalili policjanci starsze dziecko miało niewielkie obrażenia ciała – otarcia naskórka na twarzy. Podczas interwencji została wdrożona procedura Niebieskiej Karty. Podjęto również decyzję o odebraniu dzieci i przekazaniu ich pod opiekę członkom rodziny.

Znęcali się na dziećmi od roku

Badanie przeprowadzone przez policjantów u 32-letniej matki dzieci wykazało 2,5 promila, z kolei u 49-latka 1,6 promila alkoholu. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii.

– Dzieci od blisko roku były ofiarami przemocy domowej. Były zaniedbywane i bite – przekazała policja.

Matka i jej partner trafili do aresztu

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie, zarówno kobiecie jak i mężczyźnie, zarzutu znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek. Sąd w dniu 29 kwietnia 2021 roku przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla obojga na okres trzech miesięcy.

15-miesięczne dziecko trafiło do szpitala

Obecnie, decyzją Sądu Rodzinnego młodsze dziecko przebywa na obserwacji w szpitalu, z kolei starsze dziecko przebywa pod opieką członka rodziny.

Za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad dzieckiem grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP Gniezno, źródło KMP Gniezno)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone