Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Za karę polewała 3-letnią córkę zimną wodą. Dziewczynka nie żyje

Nie żyje 3-letnia dziewczynka, którą matka, za karę polewała strumieniem zimnej wody. W pewnym momencie dziewczynka straciła przytomność. Dziecka nie udało się uratować. 30-latka i jej konkubent usłyszeli zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się. Kobieta dodatkowo odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 lutego w jednym z mieszkań w Kłodzku w woj. dolnośląskim.

Matka za karę polewała córkę zimną wodą

Jak przekazał Jan Sałacki szef kłodzkiej prokuratury, z ustaleń śledztwa wynika, że przed północą 30-latka zobaczyła, że jej córka zmoczyła się łóżku. Kobieta za karę zaprowadziła szlochającą 3-latkę do łazienki i umieściła w kabinie prysznicowej, a następnie odkręciła kurek z zimną wodą i polewała dziecko przez kilka minut.

Dziecko zmarło

Po chwili dziewczynka zaczęła słabnąć i straciła przytomność. 30-latka i jej konkubent wezwali pogotowie.

Dziecko w ciężkim stanie zostało przewiezione do szpitala w Kłodzku. Niestety, mimo trwającej kilkadziesiąt minut reanimacji, życia trzylatki nie udało się uratować. Decyzją prokuratora ciało dziewczynki zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok, która została zaplonowana na czwartek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że taka forma traktowania i karania nie była jednorazowym incydentem.

Matka i jej konkubent usłyszeli zarzuty

30-letniej matce dziecka postawiono zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem oraz nieumyślnego spowodowania śmierci 3-latki. Decyzją sądu kobieta najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.

Konkubent 30-latki usłyszał zarzut znęcania się nad małoletnią poprzez stosowanie przemocy fizycznej w postaci klapsów, czy szarpania. Wobec niego zastosowano dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pozostałych dwóch dziewczynek, którymi para się opiekowała. Mężczyzna jest ojcem tylko najmłodszego dziecka.

30-letnia matka oprócz zmarłej 3-latki ma jeszcze dwoje dzieci: 8-letnią córkę i 10-miesięczną córkę. Zarządzeniem tymczasowym sądu rodzinnego obie dziewczynki trafią do domu dziecka.

(fot. pixabay.com)

ZOBACZ TAKŻE

1 komentarz

  1. Co za kur**a , a nie matka.!!! Jak tak można nad 3-letnim dzieckiem się tak znęcać. Kolorowe flagi, swastyki, protesty i dewastacje, a na końcu walka o swobodną aborcję i eutanazję. We łbach już się tym łachudrom przewraca, bo kogoś kto tak postępuje z własnym rodzonym dzieckiem ciężko nazwać matką. Mam nadzieję że łachudra zgnije w tym więzieniu.!