Czwartek, 04 marca 202104/03/2021

Matka ugodziła nożem 1,5-rocznego syna. Chłopiec jest w ciężkim stanie

40-letnia mieszkanka Tychów, która jest podejrzana o ugodzenie nożem swojego 1,5-rocznego syna usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Chłopiec w piątek trafił do szpitala z ranami ciętymi szyi i przeszedł operację. Lekarze określają jego stan jako ciężki.

Poraniony nożem 1,5-roczny chłopiec w stanie zagrożenia życia został przetransportowany śmigłowcem LPR do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach w piątek po południu. Dziecko miało na szyi dwie duże rany i 7-8 mniejszych. Od razu trafiło na blok operacyjny, gdzie przeszło skomplikowaną operację. Obecnie chłopiec jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, jego stan lekarze określają jako ciężki ale stabilny.

Do sprawy zatrzymano 40-letnią matkę dziecka. Podczas przesłuchania kobieta nie potrafiła wyjaśnić dlaczego raniła synka nożem.

“Kobieta w zasadzie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu usiłowania zabójstwa, natomiast w swoich wyjaśnieniach nie podała racjonalnych powodów wskazujących na motyw, na pobudki swojego zachowania” – przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach prok. Marta Zawada-Dybek.

Jak ustalili śledczy w chwili zdarzenia w domu przebywała także matka i brat podejrzanej, z którymi 40-latka i jej synek dotąd mieszkali. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące matka 1,5-rocznego chłopca spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej dożywocie.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone