Niedziela, 16 maja 202116/05/2021

Znęcał się na żoną i 12-letnią córką. Dziewczynka uciekła na ulicę szukając pomocy (foto)

Policjanci z Sosnowca zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który od 2018 roku znęcał się na swoją żoną i 12-letnią córką. Dramat po raz pierwszy ujrzał światło dzienne, kiedy przerażona dziewczynka, zaatakowana przez ojca, uciekła na ulicę szukając pomocy. Policjanci zatrzymali pijanego agresora.

Bił i dusił 12-letnią córką

Do domowej awantury doszło w jednym z mieszkań dzielnicy Pogoń. Pijany 35-latek wszczął ją, kiedy jego żona była w pracy. Wówczas to kopnął swojego psa i wyrzucił go z domu, po czym zaatakował swoją 12-letnią córkę. Wyciągnął ją z łóżka i zaczął bić i dusić.

Dziecku udało się uciec

Przerażonej dziewczynce w pewnej chwili udało się wyrwać oprawcy i uciec na ulicę w poszukiwaniu ratunku. 12-latka zadzwoniła do matki i poinformowała ją o całym zajściu. Na miejsce wezwano policję.

Koszmar trwał od kilku lat

Agresor został obezwładniony i zatrzymany. Podczas czynności, kiedy policjanci pouczyli kobietę o tym, jakie jej przysługują prawa i jakie są możliwości ochrony przed sprawcą znęcania, ofiara zdecydowała się opowiedzieć o koszmarze, jaki jest udziałem jej rodziny już od 2018 roku. Okazało się, że od blisko 3 lat jej mąż znęca się zarówno nad nią, jak i nad jej córką.

Agresor znęcał się także nad psem

Zatrzymany, kiedy tylko wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Odpowie za  znęcanie się nad rodziną i nad psem. Prokurator wydał mu nakaz natychmiastowego opuszczenia zajmowanego wspólnie z ofiarami mieszkania oraz zakazał mu zbliżania się do pokrzywdzonych. 35-latkowi może grozić do 8 lat więzienia. 

(fot. KMP w Sosnowcu, źródło KMP w Sosnowcu)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone