Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Drzewo runęło na samochód osobowy. Nie żyją dwie kobiety i dziecko ZDJĘCIA

Trzy osoby zginęły, a jedna została ranna, po tym jak na drodze po czeskiej stronie Karkonoszy w okolicach Śnieżki, na samochód osobowy runęło drzewo. Okoliczności tragicznego zdarzenia są ustalane w toku prowadzonego postępowania.

Do wypadku doszło w minioną niedzielę ok. godz. 13, tuż przy granicy z Polską. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem osobowym marki Opel jechał z Temnego Dolu do Malej Úpy. W pewnym momencie, na poruszający się leśną drogą samochód, runął 150-letni świerk.

Czytaj także: Auto osobowe zmiażdżone pomiędzy ciężarówkami.

Zginęła kobieta

Opel, którym podróżowały cztery osoby został całkowicie zniszczony. Śmierć na miejscu poniosły dwie kobiety w wieku 76 i 88 lat oraz 15-letni chłopiec. 76-letni kierowca pojazdu z obrażeniami ciała trafił śmigłowcem do szpitala.

– We współpracy z zastępami ZZS i kolegami z Peca pod Śnieżką wykonaliśmy ewakuację kierowcy z całkowicie zdeformowanego wnętrza pojazdu za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Osoba poszkodowana została przekazana ZZS i przewieziona drogą powietrzną do szpitala. Następnie zwłoki trzech kolejnych zabitych były stopniowo uwalniane z pojazdu, a miejsce zdarzenia przekazane jest policji – poinformowali strażacy.

Na miejscu tragedii przez wiele godzin pracowała policja, a droga była nieprzejezdna. Trwa ustalanie czy doszło do zaniedbań przy pielęgnacji drzew, wzdłuż drogi.


(fot. Czeska Straż Pożarna)

ZOBACZ TAKŻE