Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

W aucie zmiażdżonym pomiędzy ciężarówkami zginęła 22-latka ZDJĘCIA

Śledczy z komendy w Piekarach Śląskich pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godziny 13.00 na autostradzie A1 w kierunku Gliwic. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 22-letnia kierująca osobowym fordem, a kierujący ciężarową scanią trafił do szpitala.

Około godziny 13.10 na autostradzie A1 na wysokości Piekar Śląskich doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych oraz samochodu osobowego.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierujący ciężarową scanią najechał na tył osobowego forda, a następnie oba pojazdy uderzyły w naczepę poprzedzającego samochodu ciężarowego.

Przeprowadzone badania wykazały, że kierujący pojazdami ciężarowymi byli trzeźwi. Została również pobrana krew celem wykonania badań na zawartość narkotyków.

22-letnia kobieta kierująca osobowym fordem niestety poniosła śmierć na miejscu, a 52-letni kierujący ciężarową scanią trafił do szpitala.

Na miejscu czynności wykonywali policjanci pod nadzorem prokuratora, obecny był również biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i techniki samochodowej. Prowadzone postępowanie wyjaśni okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piekarach Śląskich przy ul. Kalwaryjskiej 62, tel. 47 85 322 00112 lub inną jednostką policji.


(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

ZOBACZ TAKŻE

2 komentarze

    • Tak, tak, ale jeść i mieć w sklepach wszystko, czego dusza zapragnie to już nie jest bandyckie. Tiry na tory… Szkoda tylko, że większość miejscowości nie jest podłączona do sieci kolejowej, o sklepach nawet nie wspomnę. Kierowcy TIR-ów są tacy, jak inni kierowcy: jedni są mądrzy i odpowiedzialni, niestety, są też tacy, którzy z rozumem nie mają za wiele wspólnego. Jak zwykle, przewagę ma fizyka.