Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Nietrzeźwy kierowca hondy zakończył jazdę na drzewie ZDJĘCIA

Nieodpowiedzialny kierowca hondy podczas porannej jazdy na drodze wojewódzkiej nr 908 w rejonie Tarnowskich Gór wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Jak się okazało, mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

W miniony poniedziałek przed godziną 7:00 na drodze wojewódzkiej nr 908 na wysokości zalewu Nakło Chechło policjanci z tarnogórskiej drogówki przeprowadzili czynności na miejscu zdarzenia drogowego. Zgłoszenie dotyczyło pojazdu, którego kierujący uderzył w drzewo.

Na miejscu policjanci zastali całkowicie rozbity samochód marki Honda. Kierujący 44-letni mężczyzna z Miasteczka Śląskiego stał obok i jak się okazało nic mu się nie stało. Mundurowi ustalili, że kierujący podczas jazdy wjechał swoją hondą do rowu, a następnie pojazd uderzył w drzewo. Policjanci przebadali kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało niecałe pół promila alkoholu.

Za spowodowanie kolizji nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandat karny, a za jazdę w stanie po użyciu alkoholu może liczyć na zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat, wysoką grzywnę i dodatkowo świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

(fot. Policja Tarnowskie Góry, źródło Policja Tarnowskie Góry)

Komentarze wyłączone